جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مدل های بینی است که از گذشته تا کنون متقاضیان مخصوص به خود را داشته است. عمل بینی فانتزی که به آن عمل بینی عروسکی نیز گفته می شود با سایر مدل های بینی تفاوت های مهمی دارد که در ادامه در این مقاله از سایت دکتر الهام یعقوبی به آن ها خواهیم پرداخت:

انواع مدل های بینی

انواع مدل های بینی از این قرار اند:

 • بینی فانتزی
 • بینی طبیعی
 • بینی نیمه فانتزی
جراحی بینی فانتزی

ویژگی های جراحی بینی فانتزی عروسکی

مهم ترین ویژگی های بینی فانتزی موارد زیر هستند:

 • بالا کشیدن نوک بینی: در مدل بینی فانتزی، نوک بینی با زاویه بیشتری به سمت بالا کشیده می شود. به همین دلیل به بینی های فانتزی، بینی عروسکی نیز گفته می شود.
 • قوس شدید روی پل بینی: به دلیل این که نوک بینی با درجه زیادی به سمت فوقانی فرم دهی می شود در نتیجه قوس و انحنای شدید روی پل بینی ایجاد می شود.
 • کوچک شدن استخوان بینی: برای ایجاد فرم بینی فانتزی تغییرات گسترده ای در بخش بینی ایجاد می شود. یکی از این تغییرات عمده، برش زیاد در بخش استخوان بینی است که تا حد زیادی کوچک تر می شود.
 • کاهش میزان غضروف در نواحی نوک بینی
 • معولا طول بینی کم است
 • ارتفاع بینی بسیار کاهش پیدا می کند

بهترین کاندیداها برای جراحی بینی فانتزی

برخی از افراد به دلیل ویژگی های ظاهری چهره و سایز کلی استخوان صورت خود بهترین گزینه برای این مدل بینی هستند.

برای مثال:

 • زنان به دلیل این که استخوان صورت خود نسبت به آقایان کوچک تر است، گزینه بهتری برای انجام عمل بینی فانتزی می باشند.
 • زنانی که صورت های بزرگتر و پرتر دارند گزینه خوبی برای عمل بینی فانتزی نمی باشند، زیرا همانطور که در بخش های قبلی گفتیم سایز کلی بینی های فانتزی بسیار کوچک است و در صورتی که این عمل برای صورت های بزرگ انجام شود، تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت از بین خواهد رفت.
 • کسانی که بافت بینی شان از استحکام کافی برخوردار است و غضروف بینی به میزان کافی وجود دارد.
 • کسانی که پوست بینی شان نازک و ظریف است.
 • کسانی که دارای بینی استخوانی هستند نیز نسبت به کسانی که از بینی گوشتی برخوردارند، گزینه های بهتری برای عمل بینی فانتزی به شمار می روند.

مراحل عمل بینی فانتزی

در ابتدا زمانی که به بهترین جراح بینی برای عمل بینی فانتزی، مراجعه می کنید، وی در اولین مرحله تمامی بخش های بینی شما را مورد بررسی قرار می دهد. این بررسی ها و معاینات سبب می شود برنامه ریزی برای روند عمل بینی فانتزی دقیق تر انجام شود. سپس روزی مقرر می شود که افراد برای انجام این جراحی به مرکز درمانی و بیمارستانی مشخصی مراجعه کنند.

در آغاز روند جراحی باید انواع داروهای بیهوشی به افراد تزریق شود تا عمل بینی در آرامش مراجعه کننده انجام شود.

در مرحله بعدی برش هایی بر اساس تکنیک های مختلف عمل بینی ایجاد می شود. این برش ها به منظور ایجاد دسترسی پزشک جراح به نواحی مختلف بینی انجام می شود.

سپس، از کانال برش ها، بخش های اضافی استخوان و غضروف بینی از تنه اصلی جدا می گردد.

در نهایت پس از ایجاد تغییرات گسترده در بخش های مختلف بینی و فرم دهی بهتر به بینی می توانند بخیه های لازم را در بخش های برش خورده انجام دهند.

با پانسمان کردن محل جراحی، روند عمل بینی به اتمام می رسد و فرد به بخش منتقل می شود.

آمادگی های قبل از عمل بینی فانتزی

انجام برخی از اقدامات و رعایت بعضی از نکات پیش از انجام جراحی بینی فانتزی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا سبب می شود روند جراحی با موفقیت بسیاری طی شود. در نهایت شاهد نتایج مثبت و مطلوبی خواهیم بود. مثل:

 • در جلسات مشاوره و راهنمایی قبل از عمل بینی، تمامی خواسته ها و انتظارات خود را در خصوص نتیجه جراحی بینی با پزشک تان درمیان بگذارید. به میزانی که آگاهی پزشک جراح تان افزایش پیدا کند، همان قدر می تواند برنامه ریزی های دقیق تری برای روند جراحی داشته باشد.
 • انجام آزمایشات عمومی؛ انجام برخی از آزمایشات و عکسبرداری ها از ساختار استخوان بینی و جمجمه سبب می شود در صورت بروز مشکل پیش از انجام جراحی تشخیص داده شوند و مشکل برطرف گردد.
 • ممنوعیت مصرف آسپرین، وارفارین، هپارین و ایبوپرفن به مدت دو هفته پیش از انجام عمل بینی فانتزی؛ به دلیل این که این داروها باعث می شوند خونریزی افزایش داشته باشد و روند بهبودی کند تر پیش رود.
 • به مدت دو هفته مصرف انواع دخانیات و سیگار به دلیل اینکه حاوی ماده نیکوتین هستند، ممنوع است.
 • به مدت دو هفته استفاده از الکل و انواع نوشیدن های الکلی ممنوعیت دارد. الکل و نیکوتین تاثیر مستقیمی در اختلالات جریان خون دارند و در عمل بینی نیز تاثیر می گذارند.
 • به مدت ۸ الی ۱۲ ساعت پیش از انجام عمل بینی فانتزی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید و در روز جراحی ناشتا به محل جراحی مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

انواع اقداماتی که انجام آن ها بعد از عمل بینی فانتزی ضرورت دارد، موارد زیر هستند:

 • ممنوعیت دارویی در زمینه عدم استفاده از انواع داروهای ضد انعقاد خون و ضد التهاب غیر استروئیدی به مدت دو هفته ادامه دارد.
 • استفاده از کمپرس های سرد در دو روز اول و استفاده از کمپرس های گرم در روز سوم و چهارم بعد از عمل بینی فانتزی می تواند تا حد زیادی موجب کاهش کبودی و تورم اطراف بینی گردد.
 • استفاده از آبمیوه های طبیعی آناناس و آب آناناس تاثیر زیادی در سرعت بخشی روند بهبود کبودی های اطراف چشم، دارد.
 • حتماً محل خوابیدن بعد از جراحی بینی فانتزی در نقطه ای از خانه تعیین شود که کمترین رفت و آمد در آن وجود دارد. به دلیل این که بعد از عمل بینی فانتزی بینی حساسیت زیادی دارد نباید کمترین آسیب و ضربه ای به بینی وارد شود. بنابراین در اتاق شخصی و در روی تخت استراحت کنید.
 • اگر روی سر شما گلدان تزئینی یا تابلوی زیبایی نصب شده است به مدت محدود آن را از بالای سر خود به محل دیگری منتقل کنید تا احتمال بروز خطر به کمترین میزان ممکن برسد. زیرا که امکان سقوط آن ها وجود دارد.
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دکتر الهام یعقوبی

دکتر الهام یعقوبی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن و جراح پلاستیک بینی و صورت هستند.
ایشان مدرک تخصص گوش، حلق و بینی و جراحی پلاستیک بینی را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رتبه ممتاز کسب کرده و بلافاصله در آزمون بورد تخصصی پذیرفته شده و بورد تخصصی را نیز با رتبه ممتاز اخذ نموده اند.
پس از گذراندن دوره طرح و سابقه جراحی های بسیار در زمینه بینی و سینوس در تهران مشغول به کار در بیمارستانهای بزرگ و کلینیک ها شدند. اکنون در شهر گرگان مشغول به فعالیت هستند.
با سابقه حدود ۲۵۰۰ اعمال جراحی شامل لوزه، عمل های زیبایی بینی، انحراف بینی، سینوزیت، لوزه، عمل های گردن، حلق و دهان و گوش را انجام داده اند. اعمال جراحی در بهترین و مجهز ترین مرکز کلینیک گرگان با کادر پرستاری و بیهوشی مجرب انجام می شود. همچنین مشاوره عمل های زیبایی و ویزیت پس از عمل رایگان است.
ایشان دوره های متعدد در زمینه جراحی زیبایی بینی، آندوسکوپی سینوس و تزریقات، ژل، بوتاکس، چربی و زیبایی صورت را گذرانده اند. همچنین سابقه حضور در کنگره های داخلی و خارجی زیادی داشته اند.
در مطب ایشان انواع روش های تشخیصی مدرن نظیر آندوسکوپی گوش و حلق و بینی و حنجره جهت تشخیص انواع بیماری های گوش حلق و بینی انجام می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی

بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی

همه ما دوست داریم نسبت به خودمان احساس زیبایی داشته باشیم، اما تعریف زیبایی برای هر کسی متفاوت است. برخی روی پوست بی‌عیب، برخی روی اندام زیبا و عده‌ای هم به جراحی بینی روی...

بررسی جراحی چشم گربه ای

بررسی جراحی چشم گربه ای

این روزها عمل‌های زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. جراحی چشم گربه ای نیز جزو دسته جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. این جراحی باعث لیفت و کشیدگی گوشه چشم‌ها به سمت بالا می‌شود و...

اهمیت نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

اهمیت نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود که نتیجه آن به چند مورد بستگی دارد. به طور مثال نوع پوست در جراحی زیبایی بینی تاثیر دارد و فرم نهایی بینی و نتیجه عمل با نوع پوست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.