آیا همراه عمل زیبایی بینی می توان جراحی پولیپ، انحراف و سینوزیت را انجام داد؟

چنانچه در سی تی اسکن تمامی این موارد تشخیص داده شود می توان همزمان دو عمل را با یکدیگر انجام داد.

تورم بینی بعد از چه مدت برطرف می شود؟

تورم بینی بستگی به عوامل مختلف از جمله نوع پوست بینی، وضعیت استخوان ها، غضروف بینی، زمان عمل، میزان خونریزی حین عمل و … دارد.

این تورم گاهی بعد از دو ماه برطرف شده و گاها تا یکسال باقی می ماند.

بهترین سن جهت انجام عمل بینی چه موقع خواهد بود؟

بهترین سن برای خانم ها ۱۶ سال تمام و برای مردان ۱۷ سال می باشد.

برای پیوند غضروف از بینی خود شخص برداشته می شود یا از پروتز استفاده می شود؟

بهترین نوع پیوند از سپتوم خود فرد استفاده می شود که احتمالا عفونت، حساسیت، جذب و جابجایی غضروف بسیار نادر است و از پروتز استفاده نمی شود.

آیا بعد از عمل بینی گذاشتن تامپون بینی اجباری است؟

چنانچه خونریزی پس از عمل وجود نداشته باشد استفاده از تامپون لازم نخواهد بود.

آیا بعد از عمل لیزیک چشم می توان عمل بینی انجام داد؟

پس از یک ماه اپیتلیوم قرینه ترمیم می شود و می توانید عمل بینی انجام دهید.

آیا ممکن است بعد از عمل تنفس صدادار باشد و در صورت بروز این اتفاق باقی خواهد ماند؟

به دلیل ادم و تورم بافت های بینی پس از عمل اتمال دارد چند روز تا نهایتا دو هفته این اتفاق رخ دهد که جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود و برطرف خواهد شد.

در صورت درخواست بینی به صورت فرم خاصی امکان انجام آن عمل وجود خواهد داشت؟

با توجه به اینکه هر بینی ساختار پوست، غضروف، استخوان و … متفاوت دارد و هر دو بینی همانند یکدیگر نیست نمی توان نتیجه پس از عمل را یکسان مشخص نمود، ولی تا جایی که ساختار بینی به گونه ای باشد که اجازه بدهد جراح می تواند آن را به فرم دلخواه جراحی کند.

بعد از عمل بینی می توانیم از ماسک استفاده کنیم؟

استفاده از ماسک های سبک پس از جراحی بلامانع است، بطوریکه قسمت فلزی بالای ماسک روی بینی سفت نشود، پس از یک ماه هیچ محدودیتی در استفاده از ماسک ندارید.

آیا گرفتن عکس قبل از عمل زیبایی بینی الزامی است؟

عکس از زوایای مختلف صورت و بینی ایرادات بینی را برای بیمار و جراح مشخص می کند. جراح با بررسی و آنالیز عکس های بینی مورد نظر را طراحی می کند و روش عمل را در ذهن خود مرور می کند. حین عمل بارها با بررسی عکس سعی در رفع عیب های بینی شما می کند. از طرفی جهت مقایسه با عکس های پس از عمل و بررسی نتیجه عمل بسیار کاربردی است.

رابطه عمل زیبایی بینی با بارداری را توصیح دهید. چند ماه پس از عمل بینی می توان باردار شد؟

به طور کلی در حین بارداری به دلیل عوراض داروهای بیهوشی روی جنین، عمل جراحی ممنوع است. شما حداقل دو ماه پس از زایمان می توانید جراحی بینی داشته باشید و حداقل ۱۲ ساعت بعد از عمل به نوزاد خود شیر ندهید.

چنانچه پس از عمل زیبایی بینی بخواهید باردار شوید بهتر است چهار تا شش ماه صبر کنید تا تورم بینی کاملا برطرف شود و شکل نهایی بینی مشخص شود.

چه مدت بعد از عمل زیبایی بینی بهتر است جراحی بینی ترمیم یا روتوش انجام شود؟

جراحی بینی ثانویه بهتر است حداقل پس از یک سال از عمل اولیه بینی انجام شود.

بعد از عمل زیبایی بینی نوک بینی چقدر باید بالا رود تا مناسب چهره فرد باشد؟

از نظر معیارهای زیبایی شناسی زاویه لب بالا با تیغه میانی بینی بهتر است در آقایان ۹۰ تا ۹ درجه و در خانم ها ۹۵ تا ۱۱۰ درجه باشد. البته سلیقه شخصی و تناسب اجزای صورت هر فرد هم در این قضیه نقش دارد.

چه مدت بایستی پس از جراحی بینی چسب زده شود؟

پس از جراحی بینی بهتر است حداقل تا دو ماه بینی چسب زده شود. البته نوع بینی یا میزان تورم پس از عمل هم در تصمیم گیری تاثیر دارد.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل به حالت اولیه بر می گردد؟

بینی های گوشتی اغلب پوستی چرب و ضخیم دارند. گاها پیش می آید که بینی های گوشتی منافذ باز، غضروفی ضعیف و نازک دارند. امروزه با استفاده از روش های جدید تقویت و پیوند غضروفی احتمال برگشت بسیار نادر است و تغییرات نسبی قابل قبول خواهد بود. البته در مورد بینی گوشتی، معمولا کوچک کردن زیاد بینی با محدودیت روبرو است.

آیا شب قبل و بعد از عمل بینی نیازی به بستری در کلینیک می باشد؟

حداقل به مدت یک ساعت و نیم قبل از عمل جهت تشکیل پرونده و اقدامات اولیه نیاز است که فرد در کلینیک حضور داشته باشد. پس از جراحی حدود چهار تا پنج ساعت بعد از هوشیاری کامل فرد می تواند با نسخه دارویی و توصیه های لازم پس از عمل مرخص شود.

گرفتگی بینی پس از عمل زیبایی تا چند روز و به چه علت ایجاد می شود؟

گاهی گرفتگی بینی در هفته اول پس از جراحی زیبایی وجود دارد که علت آن تورم و التهاب موقت بافت های بینی است. به تدریج با مصرف داروها و شستشوی روزانه بینی این حالت برطرف می شود.

آیا احتمال دارد بعد از عمل بینی تنفس سخت شود؟

گرفتگی بینی موقتی در یک هفته اول پس از عمل به علت توم بافتی، پدیده طبیعی است. درمورد تنفس، چنانچه عمل شما توسط متخصص گوش و حلق و بینی با حفظ استراکچر و ساختار عملکردی بینی انجام شود، انحراف تیغه میانی اصلاح شده و سوراخ های بینی بیش از حد تنگ نمی شود، همچنین از بافت غضروفی و استخوانی در حد متعارف کاسته می شود. لذا نگرانی از مشکل تنفسی نخواهید داشت.

استفاده از سیگار و قلیان قبل از عمل بینی چه مدتی بایستی قطع شود و بهتر است تا چه زمانی استفاده نشود؟

استفاده از دخانیات همچون سیگار و قلیان به دلیل اختلال خونرسانی بافتی، ترمیم زخم و مخاط را به تاخیر می اندازد و ریسک عفونت و عوارض بعد از عمل افزایش می یابد. لا توصیه می شود به مدت دو هفته قبل از عمل قطع گردد و حداقل یک ماه پس از جراحی بینی مصرف نشود.

آیا علائم آلرژی (حساسیت) مثل خارش، آبریزش و ترشح ته حلق با عمل زیبایی بینی برطرف می شود؟

لازم است بدانید، افرادی که آلرژی چه به صورت فصلی و چه دائمی دارند، علائم آلرژی همچون خارش بینی، آبریزش و یا گرفتگی متناوب بینی در اثر تورم شاخک های بینی، ترشحات ته حلق ناشی از حساسیت، پس از عمل زیبایی بینی برطرف نمی شود و نیازمند مصرف داروهای خوراکی، شستشوی بینی، استفاده از اسپری ضد التهاب و پرهیز غذایی و محیطی است.

عوارض شایع بیهوشی چه علائمی دارد وتا چه مدت برطرف می شود؟

با توجه به اینکه عمل زیبایی بینی عمل طولانی محسوب نمی شود، معمولا عوارض چندان بیهوشی ندارد. ولی گاهی اواقات حالت تهوع پس از عمل، احساس لرز و سرما، خشکی دهان، گلو درد و یا سرگیجه ممکن است ایجاد شود که معمولا در طی چند ساعت و گاها چند روز برطرف می شود.

چه ساعت قبل و بعد از جراحی بینی نبایست غذا خورد و زمان مناسب ترخیص چه موقع خواهد بود؟

حدودا هشت ساعت قبل از عمل نباید غذا بخورید، همچنین حداقل شش ساعت قبل از عمل از نوشیدن آب اجتناب ورزید. اما پس از جراحی بینی زمانی که هوشیاری کامل شد معولا رژیم مایعات توسط پرستاران به فرد داده می شود.

در صورت تحمل رژیم غذایی و پایدار بودن علائم حیاتی و حال عمومی و همچنین نداشتن مشکل خاص، حدود پنج ساعت پس از به هوش آمدن می توانید مرخص شوید.