جراحی بینی گوشتی

گوشتی یا استخوانی بودن بینی یکی از فاکتورهای مهم در عمل جراحی بینی می باشد. جراحی زیبایی بینی گوشتی به دلیل نوع پوست و ضخامت آن پیچیده تر است و باید جراح در انجام آن تبحر و تجربه کافی داشته باشد. بینی گوشتی از بانک غضروف کمتری برخوردار است و گاهی اوقات در جراحی بینی از پیوند غضروف استفاده می شود. در این مقاله از سایت دکتر الهام یعقوبی قصد داریم به صورت گسترده تری در خصوص جراحی زیبایی بینی گوشتی مطالبی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی و هر آنچه که در مورد آن باید بدانید، حتما بخوانید.

جراحی زیبایی بینی گوشتی چیست؟

برای پرداختن به این پرسش، ابتدا باید تعریف علمی بینی گوشتی را در نظر گرفت. به بینی هایی با پوست بسیار ضخیم، غدد چربی زیاد و حفرات باز پوستی هستند، بینی گوشتی گفته می شود. در این نوع بینی معمولاً غضروف بسیار ضعیف است و قسمت عمده بینی شامل پوست و چربی در زیر آن و غدد چربی می باشد. به طور معمول نوک بینی های گوشتی پایین بوده و آلا (بال بینی) باز و ضخیم است.

عمل جراحی بینی گوشتی

روش انجام جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی در مردان به دلیل هورمون های مردانه جنسی و پوست چرب به نسبت زنان بیشتر است. در گذشته، جراحی بینی گوشتی بدین صورت بود که پزشکان قسمت های غضروف را بیش از حد از بین می بردند. نتیجه این عمل فرورفتگی و زخم شدن پوست به دلیل خالی بودن فضای زیر آن شد و دستیابی به ظاهری متعادل و با ظاهری طبیعی را برای بیمار غیر ممکن ساخت. معمولاً بیماران فکر می کنند که از بین بردن پوست، مفید است. اما به نظر می رسد که برداشتن پوست می تواند باعث ایجاد زخم های شدید شود، بنابراین این تکنیک توصیه نمی شود. با توجه به مطالعات، تقویت غضروف و استفاده از غضروف تیغه میانی یا سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروف بهترین تأثیر را در پی خواهد داشت. قدمت کلوملا قطعه ای از غضروف های سپتوم است که جراح آن را به شکل خوشه ای درست می کند و در زیر نوک بینی قرار می دهد و این گونه است که سعی در بالا بردن نوک بینی و تقویت آن دارد.

یکی از موارد مفید در جراحی زیبایی بینی گوشتی، برداشتن دقیق آلا به منظور کوچک سازی آلا است. بهترین و مناسب ترین شیوه برای جراحی بینی افراد با پوست ضخیم، جراحی باز می باشد. در جراحی بسته از آن جا که نوک بینی خیلی خوب دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتیجه جراحی زیبایی بینی چندان خوب نیست. بیمارانی که پوست ضخیمی دارند، باید انتظار معقولی نسبت به عمل جراحی خود داشته باشند. و لازم است بدانند که بینی آن ها مانند بینی افرادی نخواهد بود که پوست مناسب و نازک تری دارند.

آیا بینی های گوشتی پس از عمل به حالت قبلی برمی گردند؟

یک پرسشی که اکثر افراد با آن درگیرند، این است که آیا در جراحی زیبایی بینی گوشتی، بینی پس از عمل به حالت قبلی برمی گردد یا خیر؟ می توان گفت که در صورت گرفتن نتیجه کامل از عمل جراحی بینی، پس از شش ماه هیچ تغییر عمده ای در بینی اتفاق نمی افتد و به همان شکل باقی می ماند.

از آن جا که پوست بینی ضخیم است، کاهش اندازه بینی مدت زیادی طول می کشد، بنابراین بیماران باید حداقل یک سال صبر کنند تا نتیجه نهایی را به دست آورند. اما معمولاً پس از شش ماه نتیجه ثابت می شود و به حالت گذشته برنمی گردد.

بررسی بینی گوشتی توسط جراحان

جراحان ابتدا بینی بیمار را بررسی می کنند و نحوه مطابقت بینی با چشم ها، گونه ها، چانه و سایر ویژگی های صورت را بررسی می نمایند. در مرحله بعدی، تعیین می کنند که آیا جراحی زیبایی بینی گوشتی برای بینی شما مناسب است یا نوع دیگری از جراحی بینی لازم است که به شما کمک کند تا ظاهر صورت را احیا کنید.

اگر بیمار واجد شرایط جراحی زیبایی بینی گوشتی باشد، پزشک متخصص یک طرح درمانی شخصی را تهیه می کند. یا اگر پزشک معتقد است که بیمار از سایر روش های جوان سازی صورت نیز بهره مند می شود، بینش هایی در مورد این روش های درمانی ارائه می دهد.

آیا شما برای جراحی زیبایی بینی گوشتی واجد شرایط هستید؟

فردی که دارای بینی گوشتی یا نوک بینی گوشتی می باشد، ممکن است واجد شرایط جراحی زیبایی بینی گوشتی باشد. برای بررسی صلاحیت بیمار برای جراحی زیبایی بینی گوشتی باید از یک پزشک متخصص ماهر مشاوره بگیرید.

مشاوره بیمار تجربه ارزشمندی را به ویژه برای فردی که می خواهد هرچه بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی و سایر درمان های جوان سازی صورت بیاموزد، ارائه می دهد. پزشکان از مشاوره برای ارزیابی ویژگی های بینی و صورت شما و همچنین سابقه پزشکی خود استفاده می کند. متخصص سپس تشخیص می دهد که بیمار واجد شرایط جراحی زیبایی بینی گوشتی یا سایر روش های جوان سازی صورت می باشد یا خیر و توصیه های شخصی مناسبی نیز ارائه می دهد.

در خصوص جراحی بینی طبیعی در گرگان بیشتر بدانید.

نکات مهم جراحی بینی

  • در بینی های گوشتی اغلب نوک بینی شکلی ناخوشایند دارد و سوراخ های بینی گسترده است.
  • بینی های گوشتی پوست ضخیم تری نسبت به بینی های استخوانی دارند و غضروف آن ها بسیار ضعیف است.
  • یک پایه غضروف خوب باید در جراحی بینی های گوشتی ساخته شود زیرا میزان غضروف در این نوع بینی کمتر از استخوانی است.
  • پزشک در اکثر مواقع بافت غضروف را از قسمتی از بینی برداشته و به قسمت دیگر انتقال می دهد. در واقع، بافت در یک قسمت کاهش پیدا می کند و در قسمت دیگر افزایش می یابد. همچنین بعضی اوقات می توان غضروف را به جای تیغه بینی از گوش خارج کرد و از آن در فرم دهی به بینی استفاده کرد که این کاری بس دشواری می باشد.
  • افزودن یا کاستن بافت در این نوع بینی به خودی خود احتمال بازگشت بینی به حالت قبل از عمل را افزایش نمی دهد اما اگر تجمع پایه غضروف یا تقویت غضروف در بینی گوشتی به درستی انجام نگیرد، احتمال بازگشت وجود دارد. در واقع پوست بینی و بافت های نرم زیرین که دارای مقداری چربی و غدد است، به دلیل نداشتن پایه مناسب یا همان داربست، تغییر شکل داده و جمع می شود و گاهی یک بافت اضافی ایجاد می شود که منجر به تغییر شکل نوک بینی می شود.
  • تورم و ادم پس از عمل در بینی های گوشتی نیز بیشتر طول می کشد که احتمال فیبروز را افزایش می دهد اما اگر با توصیه های پزشک، ماساژ و طولانی تر نگه داشتن چسب های بینی، جراحی به خوبی انجام گیرد، می توان از این مشکل جلوگیری کرد.
  • جراحان و متخصصان توصیه می کنند، افرادی که بینی های گوشتی دارند تحت عمل جراحی طبیعی بینی قرار بگیرند زیرا در جراحی های بینی فانتزی به دلیل ضخامت پوست ممکن است نتیجه مطلوب و مناسبی حاصل نشود.

خاتمه

در این مقاله تمامی آنچه در مورد جراحی بینی گوشتی نیاز است بدانید را شرح دادیم. اولین گام برای اقدام به جراحی بینی، یافتن بهترین جراح بینی است که باید دقت لازم را به خرج دهید. زیرا در صورت تبحر و تجربه کافی جراح، دیگر نیازی نیست نگران عمل جراحی بینی گوشتی یا استخوانی خود باشید.

اگر در زمینه جراحی بینی سوالی دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با دکتر الهام یعقوبی متخصص و جراح بینی مطرح نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دکتر الهام یعقوبی

دکتر الهام یعقوبی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن و جراح پلاستیک بینی و صورت هستند.
ایشان مدرک تخصص گوش، حلق و بینی و جراحی پلاستیک بینی را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رتبه ممتاز کسب کرده و بلافاصله در آزمون بورد تخصصی پذیرفته شده و بورد تخصصی را نیز با رتبه ممتاز اخذ نموده اند.
پس از گذراندن دوره طرح و سابقه جراحی های بسیار در زمینه بینی و سینوس در تهران مشغول به کار در بیمارستانهای بزرگ و کلینیک ها شدند. اکنون در شهر گرگان مشغول به فعالیت هستند.
با سابقه حدود ۲۵۰۰ اعمال جراحی شامل لوزه، عمل های زیبایی بینی، انحراف بینی، سینوزیت، لوزه، عمل های گردن، حلق و دهان و گوش را انجام داده اند. اعمال جراحی در بهترین و مجهز ترین مرکز کلینیک گرگان با کادر پرستاری و بیهوشی مجرب انجام می شود. همچنین مشاوره عمل های زیبایی و ویزیت پس از عمل رایگان است.
ایشان دوره های متعدد در زمینه جراحی زیبایی بینی، آندوسکوپی سینوس و تزریقات، ژل، بوتاکس، چربی و زیبایی صورت را گذرانده اند. همچنین سابقه حضور در کنگره های داخلی و خارجی زیادی داشته اند.
در مطب ایشان انواع روش های تشخیصی مدرن نظیر آندوسکوپی گوش و حلق و بینی و حنجره جهت تشخیص انواع بیماری های گوش حلق و بینی انجام می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی

بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی

همه ما دوست داریم نسبت به خودمان احساس زیبایی داشته باشیم، اما تعریف زیبایی برای هر کسی متفاوت است. برخی روی پوست بی‌عیب، برخی روی اندام زیبا و عده‌ای هم به جراحی بینی روی...

بررسی جراحی چشم گربه ای

بررسی جراحی چشم گربه ای

این روزها عمل‌های زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. جراحی چشم گربه ای نیز جزو دسته جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. این جراحی باعث لیفت و کشیدگی گوشه چشم‌ها به سمت بالا می‌شود و...

اهمیت نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

اهمیت نوع پوست در جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود که نتیجه آن به چند مورد بستگی دارد. به طور مثال نوع پوست در جراحی زیبایی بینی تاثیر دارد و فرم نهایی بینی و نتیجه عمل با نوع پوست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.